WNBentley

 

Nasz Wydział od 2006 roku jest uczestnikiem programu Bentley Academic SELECT firmy Bentley Corp. Program Bentley SELECT umożliwia pracownikom, doktorantom i studentom WGGiIŚ dostęp do ponad 100 aplikacji firmy Bentley z zastrzeżeniem ich niekomercyjnego wykorzystania i innych zastrzeżeń wynikających z umowy licencyjnej. Szczegółowe informacje na temat programu można odnaleźć na stronie Bentley.

Programy firmy Bentley na licencji edukacyjnej, mogą być wykorzystywane przy pomocy licencjonowania za pomocą Subscription Entitlement Service (poprzednio CONNECT Licensing).

Subscription Entitlement Service (poprzednio CONNECT Licensing) - licencjonowanie oparte na uprawnieniach przypisanych do konta użytkownika; wymaga zalogowania się do usługi Client Connection

 UWAGA: Firma Bentley wycofała możliwość aktywacji oprogramowania za pomocą czasowych kluczy aktywacyjnych (SELECT Server)! 

 

Wykaz pierwszych wersji programów, dla których licencje dostarczane są za pomocą  Subscription Entitlement Service, znajduje się na stronie:

https://communities.bentley.com/products/licensing/w/licensing__wiki/40113/products-using-subscription-entitlement-service

 

Aby utworzyć konta użytkownika Bentley, należy posiadać i podać adres mailowy w domenie: agh.edu.pl lub subdomeny.

Konta użytkowników Bentley zakładane będą wyłącznie na adresy mailowe w domenie "agh.edu.pl" i subdomen (np. "student.agh.edu.pl").

Rejestracja Studentów prowadzona jest przez pracowników Pracowni Komputerowej WGGiIŚ - IV piętro, pokój 407 lub 410.

 

Informacje - w jaki sposób założyć konto pocztowe w domenie "agh.edu.pl":   

https://www.uci.agh.edu.pl/uslugi/poczta-elektroniczna/

 

Pakiety instalacyjne dostępne są do samodzielnego pobrania poprzez portal: http://connect.bentley.com/

Logowanie do portalu realizowane jest za pomocą założonego konta Bentley.Uprawnienia do pobierania oprogramowania oraz licencje, nadawane są do końca danego semestru.

UWAGA:

W związku z tym, że zdarza się, że system Bentley nie wysyła powiadomienia o założeniu konta - ustawienie hasła należy wymusić. Każdy u użytkowników powinien wejść na stronę: https://connect.bentley.com/ i poprzez opcję "Nie pamiętasz hasła?" wymusić ustawienie hasła. 

 

Strona w trakcie przebudowy!